B A D A L I J A T I

سایت تخصصی بدلیجات

ارتباط با فروشگاه
۰۷۶-۳۲۲۴۶۵۳۲

داخلی 1 : فروشگاه عمده
داخلی 2: فروشگاه حضوری ۱
داخلی 3 : فروشگاه حضوری ۲
داخلی ۴ : فروشگاه آنلاین

پیرسینگ
گوشواره
انگشتر
النگو
پلاک
دستبند
پابند
گردنبند
نیم ست
سرویس

توجه : زمان ارسال کلیه سفارشات برای شهر بندرعباس در همان روز (کمتر از 6 ساعت) و برای سایر شهرها همان روز (اگر قبل از ساعت 12:00 ظهر سفارش را تکمیل نمایید) یا در نهایت روز کاری بعد از تاریخ سفارش می باشد .

قابلیت جدید سایت: طی قراردادی با اداره پست گزینه تحویل درب منزل در سایت فعال شده - درصورتی که جهت پرداخت اینترنتی با مشکل مواجه شدید می توانید این گزینه را انتخاب کنید.

همه چیز در مورد زیورآلات و پاسخ به سوالات متداول

تاریخچه زیورآلات:

در زمان قدیم ایرانی ها زیورآلات را جزعی از مشتقات لباس می‌دانستند. مردم مناطق جنوبی مانند خوزستان از طرفداران اولیه بدلیجات بوده اند. و بیشترین استقبال از سمت این مردم خون گرم به بدلیجات صورت گرفته است. با توجه به آداب و رسوم های هر قوم در ایران، سبک پوشش و سلیقه هر فرد سطح تنوع زیورآلات بالا رفته و به نوعی آن را عامه پسند کرده است.

در سال هزارو سیصد و چهل کتابی تحت عنوان کتاب تاریخ جواهر ایران به قلم عباس اقبال آشتیانی تالیف شد. که در آن به تفصیل در مورد تاریخچه زیورآلات توضیح داده شده است.

گردنبند مهلو و گردنبند میخک، گردنبند مهره ای و عنبردان و قاب قرآن و النگو و دستبند مهره ای و گیسوبند و بازوبند نمونه ای از زیورالات مورد استفاده مردم خطه جنوب است.

جنس زیورآلات:

بدلیجات
جنس بدلیجات از آلیاژ استیل برنج و مس

چرا زیورآلات را از طلا یا نقره می‌سازند؟ فرق زیورآلات طلا با بدلیجات استیل و یا برنج در چیست؟

اگر به تاریخ نگاهی انداخته باشید. می‌دانید که قبلا برای شکل گیر ی مفهومی به نام پول، برای حل مشکلات ناشی از مبادلات کالا به کالا. در زمان قدیم، بخشی از آلیاژ کم یاب مثل طلا و نقره را به عنوان واحد در نظر گرفته و پول را اختراع کردند. بعد از آن با پیشرفت علم از این آلیاژ استفاده‌های دیگری نیز بردند. پس از طی سالیان متمادی زیورآلات با جنس طلا و نقره ساخته و مورد استقبال قرار گرفت.

نمی‌توان گفت خرید زیورآلات با جنس طلا  و نقره تنها به دلیل کیفیت این آلیاژ است. با پیشرفت علم و تکنولوژی، با کشف عناصر جدید زیورآلات را تحت عنوان بدلیجات با جنس استیل و برنج و قلع و.. به بازر ارائه شد. و این آلیاژ ها با هم به رقابت کیفیتی پرداختند. در این فضای رقابتی روز به روز بر کیفیت بدلیجات با جنس مس، برنج و استیل و..افزوده شده است.

ارزش بدلیجات:

بدلیجات
ارزش بدلیجات وابسته به جنس انهاست

ارزش بدلیجات و زیورآلات چقدر است؟

شاید اگر به تفکرات نسل های قبل برگردیم. استفاده از زیورالات طلا را به دلیل ثابت ماندن رنگ طلا و قابل فروش بودن آن به شدت توصیه میکردنند. اما بیایید با هم این مطلب را موشکافی کنیم. زیورآلات طلا از طلای خالص درست نمی‌شوند. از آلیاژی از طلا تهیه و تولید میشوند! زیرا طلای خالص استحکام کافی را ندارد. اگر به امید اینکه طلا خاصیت رنگ ثابت ماندن را دارد تهیه میکنید.

باید بگوییم با پیشرفت تکنولوژی بایستی برای هر آلیاژ کیفت های متفاوتی را تعریف کنیم. به کرات دیده می‌شود که زیورآلات طلا پس از تهیه و استفاده به سرعت کدر شده و رنگ و جلای خود را از دست میدهد. و حتی بدلیجات استیل و نقره و برنج و.. نیز به همین نحو با ایجاد حساسیت و یا تغییر رنگ همراه بوده است.

از نظر قابل فروش بودن کالا نیز باید بگوییم که نسل های قبل برای فروش زیورآلات خود بایستی به طلافروشی مراجعه و در ازای طلای تحویل داده شده مبلغی را از طلا فروش می‌گرفتند. در دنیای تکنولوژی با دسترسی ساده همه افراد به اینترنت باید بگوییم که هر چیزی به راحتی قابل فروش است!

بهترین مارک بدلیجات چیست؟

بدلیجات
بهترین برند بدلیجات چیست

با بالا رفتن تقاضا، به طبع سطح عرضه بدلیجات بالا رفت و مردم شاهد تشکیل کمپانی های مختلف برای تولید بدلیجات بودند. از طرفی ارائه جنس های مختلفی از بدلیجات با قیمت های متفاوت باعث گرم شدن این بازار شد.

سوال اینجاست که چه جنسی از چه برندی بهترین مارک بدلیجات است؟ بهترین بدلیجات، بدلیجات ضد حساسیت با رنگ ثابت است. خیلی ها با دید قضاوت ، به دلیل استفاده از برند نا مناسب بدلیجات استیل را به طور کلی زیر سوال می‌برند. و آن را به عنوان بدلیجات بی کیفیت قضاوت می‌کنند. در حالی که در فضای رقابتی امروزه بهترین کیفت های آلیاژ استیل برای تولید بدلیجات استیل با ضمانت تثبیت رنگ به مخاطبان ارائه شده است.

انتخاب برند مناسب برای بدلیجات، به شما کمک میکند. که هم حساسیت ناشی از بدلیجات را تجربه نکنید و هم از خرید خود رضایت کافی را داشته باشید.

برندی را می‌توان به آن امتیاز بالا داد. که سطح تنوع محصولات بالا و در عین حال ضمانت کیفیت را داشته باشند. برند هایی مانند ژوپینگ و zj و.. از نمونه برند های خوب در این زمینه هستند.

قیمت بدلیجات چقدر است؟ آیا میتوان گفت بدلیجات ارزان قیمت، بی کیفیت اند؟

بدلیجات
قیمت بدلیجات و تاثیر آن بر کیفیت

نمی‌توان بر اساس قیمت تقسیم بندی کیفیتی روی محصولات انجام داد. به کرات دیده شده است مخاطبان بدلیجاتی گران قیمت تهیه کرده اند. اما با کیفیت بد غافل گیر شده اند. راهکار این است که یا باید از کمپانی های اصلی بدلیجات مورد نظرتان را تهیه کنید. و یا از نمایندگی و فروشگاه های معتبر آن را تهیه کنید. در ایران فروشگاه هایی که کالارا با گارانتی مرجوعی ارائه میدهند. تا حد بالایی قابل اطمینان اند.

تنوع بدلیجات

اگر به فروشگاه های بدلیجاتی سر زده باشید. متوجه می‌شوید که دنیایی از تنوع ، مثل بدلیجات ظریف و پر کار با عنوان بدلیجات عروس، همچنین طرح های متفاوتی مثل بدلیجات صلیب، بدلیجات آویزدار، نگین دار و ساده در کنار رنگ های متفاوت مثل طلایی نقره ای یا سیلور، بدلیجات هولوگرامی یا هفت رنگ، مشکی و رنگی، سیاه قلم و… در انتظار شماست.

مد و استایل با زیورآلات

خرید بدلیجات
مد و استایل با بدلیجات

اگر در حیطه مد و استایل فعالیت می‌کنید. و یا به این حوزه علاقه مند هستید. باید بدانید که زیورآلات شما تکمیل کننده تیپ شماست.

با توجه به نوع پوشش خود بسته به رسمی و غیر رسمی بودن زیورآلات مناسب را انتخاب کنید. اگر لباس شما مجلسی است و پر کار و نما دار است. استفاده از بدلیجات ظریف توصیه ما به شماست.

اگر لباس شما یقه باز است استفاده از چوکر های زنجیردار و یا گردنبند های بلند پیشنهاد مناسبی است. حتی برای تیپ های رسمی انواع و اقسام دستبند های کارتیه و ساعت ها مناسب است.

با دومثال ساده متوجه شدیم که چقدر بدلیجات در تیپ شما موثر است . در ادامه در سایت جامع مجموعه بدلیجاتی نسب به مقاله ای در خصوص انواع تیپ و استایل و زیورآلات مرتبط با آن میپردازیم.

نگهداری بدلیجات:

بدلیجات
محافظت از بدلیجات چگونه است

آیا بدلیجاتت به نگهداری خاصی نیاز دارد؟ چگونه باید از بدلیجات خود نگهداری کنیم؟ تمیز کردن بدلیجات چگونه است؟

تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که آیا علت خراب شدن زیورآلاتمان فقط به جنس زیورآلات بستگی دارد؟

اگر زیورآلات شما جزو دسته بدلیجات نگین دار است. باید بگوییم نباید این سبک کار پرتاب شود. یا از جایی بیافتند. نگین های استفاده شده در بدلیجات نگین ای اتمی هستند. که روی انگشتر، گردنبند یا گوشواره و.. شما کاشته شده اند. وقتی بدلیجات شما پرتاب می‌شود. یا از جایی روی زمین می افتد. باعث میشود که نگین بشکند و از محل قرارگیری خود خارج شود.

و یا در هنگام شست وشو باید بدانید، که بدلیجات با کیفیت در مقابلا مواد شونده مثل صابون شامپو و.. خاصیت ثبات رنگ خود را حفظ می‌کنند. اما در مقابل شوینده های اسیدی مانند انواع جرم گیر ها خاصیت جلای خود را از دست  داده و رفته رفته باعث خرابی زیورآلات شما میشود.

همچنین در استفاده از گوشواره ها باید از کوبیده شدن مصون بمانند چرا که قفل های آنها آسیب میبیند و کارایی خود را از دست میدهند.

استفاده از برق ناخن چه تاثیری در حفظ بدلیجات دارد؟

آیا برق ناخن از زیورآلات ما نگهداری می‌کند؟ شاید شما هم شنیده باشید. که با رنگ کردن زیور آلات خود توسط یک برق ناخن، باعث میشوید. که بدلیجات شما در مقابل با آسیب تغییر رنگ قرار نگیرد.

باید بگوییم که برق ناخن ها خاصیت بی رنگ و براق دارند. پس از اینکه زیورآلات خود را به برق ناخن آغشته کردید، آسیبی به بدلیجات خود وارد نکرده اید.

با این کار فقط تا چند روز از زیورآلات خود نگهداری کرده اید. چرا که برق ناخن با تماس با آب از سطح فلزی بدلیجات شما بلند می‌شود. و بطور کلی شسته و پاک می‌شود.

سایز زیورآلات:

در سایت های معتبر و فروشگاه های نامی. معمولا برای کاربران خود ارزش قائل شده و راهنمای انتخاب سایز را در دسترس قرار میدهند. گردنبند ها بر اساس سایز زنجیر. انگشتر ها بر اساس سایز رینگ دور دست. النگو ها بر اساس سایز مچ دست سایز بندی میشوند.

از طرفی محصولاتی مثل پیرسینگ ها که ماهیتا بدلیجاتی ظریف هستند. و بر طبق تنوع آنها به انواع پیرسینگ های آویز دار و پیرسینگ های ساده تقسیم میشوند. میتوانند سایز های متفاوتی را به خود بگیرند.

در فروشگاه های معتبر مثل فروشگاه بدلیجاتی نسب. این سبک از زیورآلات را در کنار خط کش اندازه گیری عکس برداری کرده اند. که مخاطبان خود به راحتی کالای مورد نیاز خود را انتخاب کنند. تا سطح رضایتمندی آنها از خرید پیرسینگ بالا رود.

نحوه استفاده از بدلیجات:

برای استفاده از اقلامی مثل گردنبند و گوشواره و دستبند. واضح است که با باز کردن قفل به راحتی قابل استفاده هستند. دسته دیگر مثل النگو و انگشتر و..که به شکل حلقه ای هستند طبق راهنمای ارائه شده بایستی سایز مناسب خود را انتخاب و سپس از زیورآلات خود استفاده کنید.

پیرسینگ ها کمی متفاوت تر اند. برای اینکه بدانیم پیرسینگ چگونه استفاده میشود، ابتدا باید نوع پیرسینگ خود را بدانیم، پیرسینگ های ناف معمولا پیچی هستند. با چرخاندن گوی ابتدایی پیرسینگ های ناف به صورت پادساعتگرد می‌توانید آن را باز و به راحتی از آن استفاده کنید.

و یا پیرسینگ های فیک معمولا یا فنری هستند و یا فشاری. که با فشار دادن پیرسینک بر روی محل مورد نظر پیرسینگ فیکس شده و قابل استفاده خواهد بود.

چگونه زیورآلات خود را تعمیر کنیم؟ آیا میتوان بدلیجات را تعمیر کرد؟

تعمیرات بدلیجات
چگونه بدلیجات خود را تعمیر کنیم

زیورآلات یا به صورت دست ساز تولید می‌شوند یا کارخانه ای. بسته به اینکه چه مشکلی برای بدلیجات شما ایجاد شده به راحتی می‌توانید آن را تعمیر کنید و از آن استفاده کنید.

یکی از مشکلات شایع که برای بدلیجات ایجاد می‌شود، محکم بودن قفل ها و باز نشدن آنهاست. جالب است بدانید که 90 درصد این قفل ها سالم اند و به دلیل آکبند بودن و یا آبکاری نهایی کمی سفت به نظر میرسند. با یک دم باریک ساده و با یک فشار جزعی در ناحیه قفل، به راحتی باز شده و قابل استفاده خواهد بود.

مشکل هرز بودن گیره های گل گوش ها و یا گوشواره های میخی نیز با همین ابزر قابل رفع است. کافی است که قفل گوشواره را بین دو فک دم باریم قرار دهید و با یک فشار جزعی مشکل را برطرف کنید.

مشکل پارگی زنجیر گردنبند های یکسره مانند گردنبند های اسم: اکثر این زنجیر ها پاره نیستند و توسط حلقه ابتدایی پلاک فقط زنجیر از پلاک جدا شده است. که با اتصال حلقه کوچک میتوانید آن را به حالت قبل ازگردانید

مشکل جدا شدن نگین و یا قسمت زینتی مثل گل سینه و… چسب قابل استفاده در این زیورآلات چسب حرارتی است. که به راحتی نگین و یا خرجکار جدا شده را می‌توان با آن چسباند.

نتیجه:

زیورآلات از زمانی که کشف شد مورد توجه بشر قرار گرفت امروزه با افزایش سطح تنوع ، تنها خانم ها مخاطبان زیورآلات نیستند بلکه آقایان و کودکان نیز از طرفداران زیورآلات به شمار می آیند.

در این مقاله تلاش بر این بود که به سوالات شما در زمینه بدلیجات پاسخ داده شود. با امید کسب رضایت بیشتر از سمت شما.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایز انگشتر و یا نحوه نگهداری بدلیجات مسی .به پایگاه اینترنتی مقاله سایت بدلیجاتی نسب badalijati.ir مراجعه کنید.

جهت ارتباط با ما برای پاسخگویی به سوالات در زمینه بدلیجات کافی است در انتهای همین پس سوال خود را به اشتراک بگذارید.

همچنین برای ارتباط مستقیم با اپراتور می‌توانید بر روی افزونه واتس اپ سایت کلیک کنید

و انتقادات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

نویسنده و ویراستار: شادی غیاثی امین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
X